Kvalifikaci U16 máme za sebou

Druhý kvalifikační turnaj starších žákyň v krajském přeboru Středočeského kraje je za námi. Tento turnaj jsme nabídli pořadatelství pro naši skupinu a těšili jsme se na příjemný venkovní turnaj, kde se holky tak trochu rozloučí s antukou před začátkem halové sezony. Ačkoliv by hra v pláštěnkách a na podmáčené antuce mohla být vtipná, bezpečné by to určitě nebylo 🤣 Raději jsme přesun do haly trochu urychlili.

Nevím jestli to bylo tím přesunem, brzkým ranním zápasem nebo třeba chybějící snídaní, ale první set ani nebudu komentovat a s holkami jsme se domluvily, že na něj zapomeneme. V tom druhém už se probraly, hrály to co umí a troufnu si říct, že mile překvapily všechny přítomné. Druhý set vyhráváme s jdeme si pro tiebreak (omlouváme se všem za infarktové stavy, my to hold jinak neumíme). Třetí zkrácený set holky pokračovaly na dobré vlně až do vyrovnané koncovky. Na závěr jim ale chybělo trochu štěstí a vítězí tým z Kostomlat.

Takto rozehrané holky vkročily hned do druhého zápasu proti Brandýsu, tady byla o něco více znát početní, věková i výšková nevýhoda našeho týmu. K tomu se připojil náš “syndrom prvního setu” a začátek toho druhého byl velmi rychlý. Jak je u nás zvykem, tady už hra opět vypadala jako volejbal. Jenže na výhru to nestačilo.

Po dvouzápasové pauze na nás čekaly holky z Boleslavi. Tady už jsme sice hrály i v prvním setu, mezihra byla vyrovnaná a holky bojovaly opravdu o každý míč. Jenže jsme nedokázaly úspěšně zakončit a tak prohráváme 0:2.

První část soutěže budeme tedy začínat ve třetí výkonnostní skupině a necháme se překvapit, jestli dokážeme postoupit do lepší skupiny. Téměř všechny holky budou moci starší žákyně hrát i příští sezonu, tak uvidíme kam se za rok vypracují. Už teď je vidět zápas od zápasu jisté zlepšení.