Sezónu odstartovaly starší žákyně!

Starší žákyně zahájily sezonu hned prvního září na prvním kvalifikačním turnaji v Kolíně!

Nejdřív to vypadalo, že kvalifikaci pro nedostatek hráček ani neodehrajeme. Naštěstí máme zapálené hráčky, které takovou variantu nechtěly dopustit a jelo se z dovolené o trochu dříve domů. Následovala série telefonátů a díky ochotným trenérům ostatních týmů můžeme začínat později, ještě ochotnější rodiče z dovolené zaparkovaly rovnou u hřiště, je nás 6 a jdeme na to!

První zápas proti Nymburským Bombám jsme pojaly jako zápas na rozehrání, holky se poprvé od soustředění sešly alespoň v šesti a některé z nich vůbec poprvé nastoupily za starší žákyně a rovnou takhle z ostra. Našich šest statečných tady prohrává 0:2.

Následoval zápas proti Kolínskému Áčku, který měl místy sice hezčí průběh, ale výsledek je stejný.

Po drobné občerstvovací pauze se holky vrhly na Kolínské Béčko. Trochu jsme proházely posty a změna se osvědčila. Krom toho se nám začalo dařit na servisu, holky spolu více komunikovaly, fungoval systém na hřišti a na síti nás podržely úspěšné útoky. Výhra 2:0 tedy byla naše!

Na závěr na nás čekaly holky z Kutné Hory. Pro oba týmy už to byl čtvrtý zápas v horkém letním počasí, a tak už byla vidět únava na obou stranách sítě. I méně zkušené holky si po celém dni zapamatovaly pro ně nové postavení a první set byl napínavý. Na obou stranách se bojovalo o každý bod, vidět byly hezké zákroky v poli i na síti (odřená kolena, boky a lokty jsou u nás samozřejmostí). V koncovce ale holky táhly za lepší konec a odměnou jim byl stav 25:22. Druhá sada už byla trochu jednoznačnější a zřejmě ve víru euforie holky zválcovaly druhý set 25:9!

Z tohoto turnaje si tedy odvážíme 3. místo a čekáme jaký osud nám přinese druhý kvalifikační turnaj. Ten pro nás bude důležitý pro rozřazení do tří výkonnostních skupin pro první část sezony. Tento turnaj budeme hrát na domácí půdě v neděli 15.9. na antukových hřištích v Pečkách. Přijďte zafandit, ať se holkám daří!