Mladší žákyně slaví

Finálový, poslední turnaj mladších žákyň se konal 12.5. v Lysé nad Labem. Holky vybojovaly skupinu o 6.-10. místo již v prvním kole jarní části. A jejich cíl byl jasný – urvat co nejvyšší příčku! 💪

Hned první zápas proti Nymburku byl dramatický. První set holkám opět trvalo probuzení, celou dobu byly v závěsu. Ztrátu se nepodařilo dohnat a prohrávají 20:25. Ve druhém setu se na všechno zapomnělo, holky nechaly Nymburk daleko za sebou 25:13! Rozhodla tedy třetí zkrácená sada. Nervy pracovaly a my zkazily hodně podání, bez toho to ovšem nejde. Zápas prohráváme 1:2. 👌

Ve druhém zápase jsme nastoupily proti favorizovaným Benátkám. Dost nás znervózněl jejich velký fanklub a výšková převaha. Soupeřky si bohužel vybraly v našem týmu nováčky a hrály na ně. My nedokázaly méně zkušené z nás pokrýt a prohráváme zápas 0:2. 🤨

Třetí souboj proti Lysé nad Labem jsme moc chtěly vyhrát a vrátit jim tak poslední porážku. Daly jsme do toho všechno a taky se dařilo. Záludné zalívky soupeřek jsme již dokázaly čapat. 👏 My naopak použily tvrdé smeče, nekazily servis a přidaly pár bodových bloků. Jasná výhra 2:0 byla v kapse!  🤩

Poslední zápas proti Rakovníku jsme si šly hlavně užít. Pro některé to byl vůbec poslední zápas v této věkové kategorii. Únava byla znát, takže na výsledku trenérkám nesešlo. Naštěstí jsme pokračovaly na stejné vlně jako proti Lysé. Rakovník tedy porážíme v klidu 2:0. 🤗

Nakonec nás čekalo netrpělivé čekání na výsledek našich soupeřů, abychom věděli, jak jsme se nakonec umístily. Zápasy se celkem zamotaly a my z toho vyšly jako “vítězové”! Zaslouženě nám ve Středočeském kraji patří 7. místo z celkem 26 zúčastněných týmů. 👏💖