Celostátní finále

O víkendu 25. – 26. 9. jsme se zúčastnily celostátního finále barevného minivolejbalu v Praze. Na turnaji se objevilo celkem 163 týmů v 5 barevných kategoriích. My vyslaly dva týmy do žluté a po jednom týmu do oranžové a červené kategorie. Pro ty nejmenší to byla vůbec první zkušenost s turnajem, ty starší už aspoň trochu tušily co je čeká. Nicméně po delší pauze to pro všechny byla první „větší akce“.
Děvčata ve žluté kategorii byly turnajoví nováčci, ale nenechala se zaskočit a rychle se zorientovala. Každým zápasem byl vidět velký pokrok. Áčko ve složení Veronika Čiháková a Tereza Taxová  vybojovalo 24. místo. Béčko ve složení Emilly Bennett a Anežka Kuprová 29. místo z celkových 36 týmů. Oranžové holky ve složení Kateřina Čiháková a Anička Čupová se seznámily dost rychle. Hrály velmi bojovně a vychytrale, proto jim patří krásné 13. místo z celkově 33 týmů. Nejstarší družstvo, ve složení Sabina Iheanacho, Adéla Kozáková a Bára Kyselová bylo v červené kategorii, kde už se míč nesmí chytat a přechází se pomalu na hru podobající se skutečnému volejbalu. Tam se holkám dařilo nejvíce. Sobotní základní skupinu dokonce s přehledem vyhrály. Zaslouženě tedy získaly celkové 7. místo ze 42 týmů.
Po celý víkend měl turnaj doprovodný program ve formě zábavního parku pro všechny účastníky. Děti si mohly vyzkoušet unikátní překážkovou dráhu, laserovou biatlonovou střelnici, odrážedla, nafukovací atrakce a spousty dalšího.
Bylo vidět, že si děti užily celý víkend, ať už po stránce volejbalové, nebo po stránce doprovodného programu. My je všechny chválíme za to, jak dobře zvládly hru a nepřidělávaly nám zbytečné starosti tím, že bychom je musely shánět po celém areálu a hlídaly se všechny své zápasy.
Teď se vrhneme opět do trénování a uvidíme, co za akci nás bude čekat příště.

Vaše trenérky Laďka st., Lenka a Laďka ml.