Cenné zkušenosti z první ligy.

Minulou neděli jely naše modré hráčky do Prahy na modrý minivolejbal. 🔵
Áčko mělo jasný cíl. Udržet se v první lize mezi pražskou elitou. 💪 Holky vyrazily v plném počtu (Maruška, Bára, Áďa, Kája a Sába), takže o kombinaci trojic na hřišti nebyla nouze. 👀 První zápas proti Olympu A byl dost nervózní. Soupeřky nám tedy rychle ujely, než jsme je stihly dojet, byl konec setu. Holky pochopily, že v první lize se nemusí ničeho bát, soupeři prostě nekoušou. 🙊 V setu druhém si tedy došly v klidu pro vítězství. Liga je opravdu vyrovnaná, o tom svědčí i další výsledky následujících třech zápasů. Všechny skončily remízou. 😎 Do posledního zápasu holkám možná došly síly, ale na aktuálně nejlepší tým tabulky Střešovic nestačily. 🤨 Konečné páté místo nevypadá sice moc dobře, ale zajistilo holkám účast na dalším turnaji opět v první lize, kde budou sbírat cenné zkušenosti. 🙏 Za jejich hru na síti a v poli je velmi chválím. Na kvalitním podání, které trefí do hřiště ještě budou muset zapracovat. 👌 Celkové umístění: 6. z 60 týmů.

Béčko tentokrát čekala čtvrtá liga. To mělo cíl také jasný – udržet se. ✌ Holky hrály ve složení Nela Z., Áďa Koblihová, Bětka a Anička Č. a první zápas byl doslova vyrovnaný. Praly se o každý míč a podle toho vypadal i výsledek – 1:1 na sety. 😇 Při dalším zápase jsme pochopily, že takto vypjaté budou i všechny ostatní. I přes nějaké výpadky, kdy se holky nechaly rozhodit dobře zahraným míčem od soupeřek, se vždy dokázaly vzchopit a z každého zápasu si odnést alespoň bod do tabulky. Ano, tento víkend byl doslova plný remíz. Dva z pěti zápasů holky zvládly vyhrát 2:0 a to jim v tabulce velmi pomohlo. 🥳 Po chvilce napětí při čekání na výsledky ostatních zápasů jsme si odvezly 2. místo ve 4. lize. To znamená, že holky příští turnaj budou hrát opět tuto skupinu a my jim budeme držet palce, aby se jim zase dařilo a měly ještě lepší výsledky. 🙌 Celkové umístění: 19. z 60 týmů.