I. kolo modrého mini

V neděli vyrazily modré minivolejbalistky na první turnaj do Prahy. Po úspěšné kvalifikaci bojovalo Áčko (Áďa Koz., Bára, Sába a Maruška) ve druhé lize. Tam celkem jednoznačně potvrdily slova trenérů ostatních týmů z kvalifikace, že patříme do ligy první! 💪🏻 Holky předvedly super hru. Riskovaly servis, ukázaly celou škálu útočných úderů – od tvrdých smečí po velmi kulišácké zalívky za blok, se kterými si soupeři ve většině případů nedokázaly poradit a naopak často dokázaly zastavit útoky soupeřek úspěšnými bloky (občas i dvojbloky! Takže třetí osamocená hráčka v poli jen koulela oči 😱😀). Po čtyřech vyhraných zápasech 2:0 dokázal rozjetý vlak zastavil až tým z Komety, kdy po jednoznačně vyhraném prvním setu, přišla smůla v setu druhém. Smeče do pásky nebo těsných autů znamenal výsledek zápasu 1:1. Další zaškobrtnutí už nepřišlo, takže holky zaslouženě vyhrály skupinu a příští turnaj budou startovat mezi pražskou elitou v první lize! 🥳🤩

Béčko (Áďa Kob., Bětka, Anička a Anička) při kvalifikaci potkalo lehčí soupeře, první turnaj tedy startovalo trochu s obavami v lize třetí. Obavy se bohužel naplnily… Holky nemají ještě tolik zkušeností na tuto úroveň. I přes jejich zlepšující se výkon s každým odehraným setem je čekaly bohužel jen prohry. Nicméně holky už zvládají sledovat kde zrovna soupeřky nejsou a hrát tam. 👏 Nebojí se ani tvrdých smečí a dokonce mají již odvahu na vrchní podání! Zatím mají ale pomalé nožky a ne vždy dokáží číst hru soupeřek. Víme na čem pracovat a věříme že další kolo si ve čtvrté lize už v pohodě zahrají! 🤩