Makando grando ve Vysokém!

I letos jsme úspěšně zvládli letní soustředění ve Vysokém nad Jizerou. Na týden jsme vyrazili trénovat na přelomu července a srpna (29.7. – 4.8.) a co se týče počasí, nezvolili jsme ten nejlepší týden. Naštěstí jsme byli připraveni na vše a  ani deštivý týden nám nezkazil plány! 🌧

Holky si nejprve vyzkoušely různé pohybové hry, seznamovací aktivity aby se více poznay i napříč věkovými kategoriemi a hlavně zopakovaly základní volejbalové dovednosti. Zajisté jsme se přesvědčily, že přes prázdniny toho moc nezapoměly. Po tom, co se všichni trošku rozkoukaly jsme mohy do tréninku zařadit budování fyzické kondice. Mladší holky si vše osahaly aby jim zbyly síly na další tréninky a ty starší makaly naplno! Dále jsme zdokonalovaly to, co už umíme a učily se něco nového. Některé mladší holky si poprvé vyzkoušely šestkový volejbal, některé to teprve čeká. Se vším jim pomohly ty starší a zkušenější. 

V úterý dopoledne holky dostaly odpustek od kondičky a vyzkoušely si co je jednou čeká v tanečních. Terka s Terkou se na chvíli staly lektorkami a zbylé holky naučily polku tak, že jsme roztančily celou tělocvičnu!

Ve středu odpoledne se na nás dokonce usmálo i sluníčko a mohly jsme vyrazit na nedalekou rozhlednu U Borovice, kterou každoročně navštěvujeme. I letos holky tvořily obrazec z vlastních těl (v naší fotogalerii můžete posoudit, jak se jim to povedlo) a cestou zpět hrály jejich oblíbenou bombu! Večer opět lehký trénink a šup do postelí odpočívat a sbírat síly na další den. 

Čtvrteční den už se vrátil do normálu, alespoň co se týče tréninků přes den. Ale co by to bylo za den, kdybychom si na holky nevymysleli zase nějaké překvapení. Některé si myslely, když byly v 11 v noci vzbuzeny, že už je ráno. Některé zase uvěřily tomu, že je čeká noční výběh… Ale všechny čekalo to stejné – noční bojovka! Holky v rámci budovy musely splnit 6 úkolů, jako třeba volejbalovou osmisměrku, slalomovou jízdu s kočárkem, hledání v mapě, překážkovou dráhu, zvířecí řev a poznávání předmětů. Po úspěšném splnění si každá z nich mohla vyzvednout odměnu v nalezené truhle s pokladem.

Pátek už tradičně proběhl v herním duchu, balení všech pomůcek, předání diplomů, odměn a už… přijíždí autobus! Nakládáme a vyrážíme k domovu. Soustředění máme zdárně u konce bez větších potíží, holky utužily týmového ducha, zvolily nové kapitánky pro nadcházející sezónu a teď už jen mohou ukazovat ve hře, co umí! V neposlední řadě bychom chtěly poděkovat všem, co nám jakýmkoliv způsobem pomáhají, hlavně rodičům za to, jak holky i nás podporují. 

Mějte se hezky, užívejte zbytek prázdnin a my se ozveme nejspíš už z prvního zápasu! Vaše trenérky!

PS: fotogalerie ZDE

#DAMEPECKY