2020

Na pečecké volejbalové scéně přibyl vedle již tradičního MIX Pečky (smíšený volejbalový turnaj, pravidelně druhá polovina srpna) nový turnaj, který má také potenciál stát se každoroční stálicí sportovního programu v Pečkách.

Je to MIX NARUBY, který proběhl 7. března 2020 za účasti 5-ti týmů ve sportovní hale. Kapacita byla naplněna hned třetí den po vyhlášení turnaje, vyšší počet týmů v současné době turnaj nemůže mít, vzhledem k prostorovým možnostem sportovní haly. Turnaj se tedy nesl ve velmi komorním stylu se skvělou až rodinnou atmosférou.

Tento turnaj je neobvyklý sestavou v týmu, tedy čtyři ženy a dva muži, kteří jsou tentokrát v roli „nahrávaček“. Ženy jsou ty, které většinu času útočí či brání na síti a v poli.

Inspiračním zdrojem je turnaj s názvem Zručka, který se koná každý rok v dubnu ve Zruči nad Sázavou. Šíření a podporu této volejbalové akce nám schválil samotný pan starosta Martin Hujer, jako jeden z pořadatelů tamního turnaje a my jsme za to moc rádi.

Na 1. místě Mixu Naruby 2020 se umístil tým Chotusice, 2. místo si odnesli Účastníci (Pardubice), 3. místo Domácí výPečky, 4. místo WTF (Kolín, Kutná Hora) a 5. místo Nelétaví ptáci (Český Brod, Kounice).

Děkujeme zúčastněným týmům a především těm, kteří pomáhali s realizací a péčí v průběhu celého dne.

Děkujeme také Evropskému Sboru Solidarity za spolufinancování tohoto turnaje z projektu „Podpory sportu v malých městech“.