Předčasný konec sezóny

Dovolte nám shrnout závěr sezóny. Z důvodu zabránění šíření nákazy Koronavirem Český volejbalový svaz ukončil všechny soutěže. Pořadí v tabulkách ke dni ukončení soutěží se bere zároveň jako konečné pořadí.

KADETKY si na začátku sezóny vedly vcelku dobře, někdy i nad naše očekávání. Při přerozdělení týmů do druhé poloviny soutěže byly tedy zařazeny do první poloviny týmů. Následovaly už trochu náročnější zápasy, ale i tak se holky nevzdávaly a bojovaly statečně. Bohužel zápasy s papírově lehčími soupeři nás teprve čekaly. Holky tedy končí na sedmém místě ze čtrnácti týmů.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ se letos skoro vše učily, jak se říká „za pochodu“. Popraly se s tím ale velice dobře. Jejich soutěž byla rozdělená oblastně do dvou skupin, kde se týmy měly utkat každý s každým celkem dvakrát. Byly jsme v devítičlenné skupině, ve které jsme skončily celkem na pátém místě. To považuji za úspěch. Příště to bude jistě ještě lepší.

MINIVOLEJBAL se hrál hned v několika soutěžích. Nejprve Pražský Přebor, tam jsme jezdily se dvěma družstvy. Družstvu „A“ se dařilo poněkud lépe, holky jsou starší a zkušenější než družstvo „B“, takže se to dá i očekávat. Nicméně oba dva týmy hrály pěkně celou dobu. Tým „B“ se toho spoustu naučil a každý turnaj byl znát. Celkem se tým „A“ umístil na krásném 14. místě a tým „B“ na místě 50. Celkem se zúčastnilo 60 týmů.
Dále jsme hrály Krajský přebor minivolejbalu. Ten se hraje ve třech kategoriích, žlutý, červený a modrý minivolejbal. Všechny hráčky se s každým turnajem zlepšovaly.
Dále se jezdilo na Supermini Tour, které se konalo formou turnajů opět v různých barevných kategoriích (každá barva má jinak upravená pravidla podle věku hráčů). Medailí, vyhlášení nejlepších hráček a pěkných umístění bylo v kategorii mini za celou sezónu dost. 🙂