Starší žákyně v první desítce! 💪

Starší žákyně mají za sebou obě kola kvalifikačních turnajů pro krajskou soutěž Středočeského kraje! To druhé jsme pořádali v neděli 17.9. v Pečkách. Holky čekaly 4 zápasy, na základě kterých se všech 38 týmů rozdělí do 4 skupin pro další část soutěže. 🙏

První zápas holky hrály proti týmu S V B C “B” z Dobřichovic. Měly jednoznačné zadání, vyhrát s co největším rozdílem! Motivace byla evidentně silná a to znamenalo výhru 2:0 (10; 8)! 🤩

Druhý zápas proti Mladé Boleslavi se nesl v podobném duchu. Holky podržely stabilní sérii podání. Měly sice slabší chvilku nepozornosti, kdy přišlo pár nevynucených chyb, ale velmi rychle si vzpomněly jak vlastně umí hrát a připisují si další 3 body do tabulky! 🥳

Po krátké pauze na nás na druhé straně sítě čekaly holky z Nymburka B. To už byl silnější soupeř, kdy holkám nestačilo mít jen výbornou sérii na podání, i když od ní se vyvíjel i tento zápas. Svoji slabší chvilku ve hře musely dotahovat a tak byl zápas opravdu výživný i pro diváky. Stav 11:18 pro ně byl alarmující moment, kdy všechny zvedly hlavy a začaly bojovat! Do pole nenechaly spadnout nic zadarmo, k vidění byly i výborné zákroky na síti a za koncovou lajnou to podpořila Lída s podáním! Stav byl najednou vyrovnaný a napjatá koncovka na světě! Za stavu 24:24 byly vybrány všechny oddechové časy a my jako trenéři jsme měli všechny páky vybrané – už to bylo jen na holkách. Drama na závěr, pár nervových buněk pryč a holky vítězí v první sadě 29:27!  V té druhé už nedopustily ty samé chyby a hrály podstatně pozorněji, tady už to bylo o maličko klidnější a další tři body do tabulky jsou na světě! 👏

Poslední zápas byl nějtěžsí, holky z S V B C “A” byly dosud neporažené a to znamenalo boj o první místo v tomto kole soutěže. V prvním setu holky byly asi hlavami ještě v minulém zápase, přišla série vlastních chyb, přestal se dařit servis a takto vyrovnaný soupeř už nedovoluje větší opravy. První set tedy bohužel prohráváme. V tom druhém se všem podařilo hodit chyby za hlavu a jít do dramatu! To holky zvládly ukočírovat a vybojovaly si třetí zkrácený set. V tom už přišla tíha okamžiku a bohužel jsme nedokázaly zvítězit. Prohra 1:2 na sety pro nás ale i tak byla výborným výsledkem a hlavně důkazem, že i se silnějšími soupeři dokážeme hrát výborný volejbal. 😍

V této skupině holky tedy končí na druhém místě. To pro nás byl výborný výsledek a byť jen jedním, ale i tak vítězným setem proti prvnímu soupeři si holky zajistily účast v první desítce pro další část soutěže! Všechny holky předvedly bojovnost a odhodlání vyhrát! Chválíme opravdu všechny, ty které odehrály většinu dne, i ty mladší, které trpělivě podporovaly své starší spoluhráčky a sbíraly své první zkušenosti ve starších žákyních. Ty budou moci s přehledem uplatnit v první lize modrého minivolejbalu! 🥳