Starším žákyním domácí půda svědčí!

V neděli 23.10. holky U16 odehrály další zápasy krajského přeboru. Tentokrát jsme měly výhodu domácí palubovky, kde se sešli i fanoušci, kteří vytvořili perfektní atmosféru. Holkám jsme po jedné z loňských sázek koupily buben, kterého se hned ujaly buďto střídající hráčky, mladší holky nebo rodiče. Takže ticho v hale nastalo až po tom, co všichni odešli. 🙏🥳

První zápas s Mladou Boleslaví se začal vyvíjet slibně pro nás, holky chtěly hrát, nekazily a praly se o každý bod. Jenže zápas chtěly asi udělat napínavý i pro diváky, takže v druhé půlce prvního setu začaly kazit a nechaly soupeřky aby dohnaly náš náskok. Chvíli jim trvalo, než se opět vzpamatovaly, ale zvládly to za minutu dvanáct. 👌 Soupeřkám už chyběl pouhý bod k ukončení setu a naše holky konečně dokázaly získat bod a tím i výhodu podání. To čekalo na naši nejmladší Káju, která byla evidentně míň nervózní než já a naprosto bravurně tam vyšvihla 4 podání, po kterých jsme s dobrou náladou šly na druhou stranu hřiště. 💪 To pomohlo psychicky nám všem a asi překvapilo soupeřky. Druhý set už byl totiž čistě v naši režii a mohly jsme se radovat z výhry 2:0. 😎

Po dvouzápasovém odpočinku jsme šly hrát náš druhý zápas, proti „Prasylkám“ též z Mladé Boleslavi. Tentokrát holky nenechaly nic náhodě a od začátku si udržovaly náskok. Při hře bylo vidět, jak holky krásně už dodržují systém, zkouší různé signály a vbíhaná náhra jim již není cizí! ✌Občas přišel i nějaký ten výpadek, kdy ukazovaly jak se to dělat nemá, ale naštěstí i tak si vždy vzpomněly co umí a dotáhly zápas do vítězného konce 2:0. 👍

Třetí a poslední zápas proti holkám z Lysé nad Labem byl opět trošku vypjatý. V prvním setu jsme se nechaly zaskočit a radovat se mohly soupeřky. V setu druhém jsme si řekly, že takhle to nenecháme a zabojujeme o tiebreak, dostaly jsme se tedy opět do napínavé koncovky, kdy jsme stále hrály vyrovnanou hru. Ale drobné chyby v poli a na podání daly příležitost soupeřkám… Tedy těsná prohra 0:2 👎

Celkově jsme si připsaly do tabulky 6 bodů, které nám v naší skupině zajistily 3. místo v tabulce z devíti týmů. 🥉 Chtěla bych také poděkovat všem, kteří přišli holky podpořit nebo pomoci nám v organizaci, abychom se mohly plně věnovat holkám. V porovnání s předchozími zápasy je na všech vidět pokrok, můžeme být tedy zvědaví jak budou hrát příště. Na to se můžeme těšit 6.11. opět na domácí palubovce! 👀

Lída Petřinová o neděli říká: “V neděli se mi to líbilo, jelikož jsme hrály doma, tak jsme nemusely nikam jezdit autem. Líbilo se mi jak nás rodiče i holky co nehrály podporovali, i když mě to dost rozptylovalo. Sice jsme nevyhrály všechny zápasy, ale bojovaly jsme až do konce.“