U16 doma, ale v Kolíně…

Druhá část kvalifikačních turnajů kategorie U16 (starší žákyně) měla podle původního plánu vypuknout v neděli 18.9. na našich antukových hřištích v Pečkách! 👌 Ale aby to nebylo tak jednoduché, přišla komplikace. Na první pohled se může zdát, že matka příroda přeskočila podzim a přišla rovnou zima (na ten druhý zjistíme, že tomu tak nejspíš opravdu bude). ❄🌨 A protože v pečecké Parkhale bychom všechny zápasy hráli do noci, přesunuli jsme se s pořadatelstvím do kolínské haly STAP, kde nás čekaly opět 4 zápasy. 👀

Vzhledem k tomu, že se v ten samý den hrála i kvalifikace modrého minivolejbalu do Pražského přeboru, holky si musely vystačit bez pomoci mladších. 🆘 Dále přišla nějaká ta nemoc a najednou do Kolína odjíždělo 6 hráček a my byly rády, že vůbec hrajeme. 🤒

První, papírově nejnáročnější, zápas proti holkám z Roztok byl opravdu náročný a na rozehrání, ne úplně ideální. Odhalena byla naše slabina – příjem. I přes to se holky snažily a soupeřkám kladly odpor, na výhru to ale nestačilo, byly jsme rády za 14 a 15 bodů… 👎

Do dalšího zápasu s Kolínem “B” šly holky s tím, že ho vyhrají! 👌 Hra už z naší strany vypadala poněkud lépe, ale ať už přemotivovanost, či nepozornost způsobily zbytečnou porážku v prvním setu. Druhý set už hrály svoji hru, dodržovaly pokyny a nemohlo následovat nic jiného než výhra a tedy třetí zkrácený set. Ten jsme vyhrály celkem s přehledem 15:8! 🥳

Po krátkém odpočinku následoval třetí zápas proti holkám z Brandýsa nad Labem. Všichni jsme předpokládali vyrovnaný a pěkný zápas. 👀 Jenže vyšla na povrch další naše slabina, tou tentokrát byla fyzička (ani ten odpočinek nám nepomohl). Holky nezvládly hrát tak, jako předchozí dva zápasy a soupeřky toho využily hned od začátku. Byly celou dobu pár bodů nad námi a my nedokázaly zápas otočit v náš prospěch, i když jsme měly. Výsledek tedy 2:0 pro soupeřky.

Poslední zápas už byl za odměnu. Soupeřem nám byla Mladá Boleslav, jejichž starší žákyně v šestkovém volejbale začínají. 😎 První set jsme se hned chytly dobré nálady a úspěšnou sérií na podání a pozorností na hřišti se dostaly k velmi dobrému výsledku 25:7. V setu druhém jsme trochu pospávaly. V tu chvíli se mi upřímně mnohem více líbila hra soupeřek, které sice neměly dokonalou techniku úderů, ale hrály více jako tým a podporovaly se, což je velmi důležitý prvek hry a nás to na chvilku ochromilo. Ale tiebreak už se nám hrát nechtěl, takže nezbývalo nic jiného, než se probrat a dohnat skóre na výsledek 25:21. 😇

Do tabulky nám tento turnaj přinesl tedy pět bodů a 3. místo ve skupině. Nemalou zásluhu mají i rodiče, kteří se zhostili bubnu a podporovaly holky když to nejvíce potřebovaly. 🥁 Podle těchto výsledků bude vytvořen rozpis pro první část soutěže, ve které budeme jistě předvádět ty nejlepší výkony. Zaměříme se na naše slabiny během tréninku a příště bude výher snad více. Tento turnaj holky odehrály ve složení Linda, Eliška, Simča, Lída, Pája a Nelča T.