U16 po první části

Starší žákyně za sebou mají první část krajského přeboru, tu odehrály v první desítce!

Po úspěšné kvalifikaci nás čekala takzvaná zkouška ohněm. Všichni víme, že holky umí hrát pěkný volejbal, zabrat a být soupeřem velmi kvalitním týmům s mnohonásobně větší klubovou základnou. 

Hned během prvních zápasů, které odehrály na domácí půdě ukázaly svoje odhodlání bojovat o místo v této skupině! Sice si do tabulky připsaly pouze jeden bod, ale k těm dalším chybělo už jen trochu štěstí. Naši pozornou hru občas vystřídala chvilka nepozornosti a vlastních chyb, a to se s takto kvalitními soupeři nevyplácí. 

Na další zápasy jsme vyrazily do Nymburka. Tady si holky bohužel vybraly tu slabší chvilku a i když jsme všichni očekávali více úspěchu, připisujeme si dva body do tabulky. Nevadí, mezi klasickým “výpadkem”, který k ženskému volejbalu neodmyslitelně patří holky ukázaly i kvalitní výměny.

Do Příbrami jsme na poslední zápasy této části jely s tím, že musíme vyhrát abychom se udržely. Šance tam byly, holky hned v prvním zápase začaly výborně. Byly důsledné na podání i na síti, v poli nic nespadlo zadarmo a hned tento první set vítězíme! Dobře naladěné začínají hrát i ten druhý, tam už přicházejí první chyby a soupeřky toho využívají – tiebreak je na světě. V tom se vracíme zpět do tempa, rveme se o každý bod. Nakonec ale prohráváme nejtěsnějším možným rozdílem 13:15. Do tabulky si tedy připisujeme jen jeden bod a chystáme se na další soupeřky, i tady by se hodilo rčení “slunečno, místy polojasno až zataženo”. Bohužel se zatahovalo častěji nad naší polovinou hřiště a tak si další body nepřipisujeme. 

Holky nakonec končí na devátém místě a pro další část soutěže padají do druhé desítky. Za výkon v té první se ale rozhodně nemusíme stydět, ba naopak! Holky ukázaly chuť hrát a vzdorovat výběrovým celkům. S vědomím, že tým starších žákyň je z poloviny i tým mladších žákyň se těšíme na další zápasy, ve kterých budeme bojovat o výhru a o přední příčky tabulky. Vrátíme se po druhé části zpět mezi elitu Středočeského kraje? Nechme se překvapit!