Úspěšná sobota v Praze na BMV

V sobotu 26.3. se naše nejmladší děti zúčastnily dalšího kola barevného minivolejbalu v Praze. Dopoledne se mohly předvést děti ze žluté a červené kategorie. V té žluté (přehazovaná) jsme měli obsazené 2 týmy, kterým se dařilo velice dobře. Nicméně po odehrání základních skupin následoval osmifinálový boj o to, kdo bude hrát o 1. – 8. místo, a kdo o nižší příčky. V tomto zápase, který skončil s rozdílem pouhého jednoho bodu, se potkaly právě naše dvě družstva. Vyhrál ho tým “B” (Dan s Lukášem), který soutěžním systémem proplul až do finále! Tam naši kluci, ale nestačili na kluky z pražských Lvů a odnesli si tedy konečné druhé místo a s ním i vysněné medaile. Holky z “A” týmu (Emilly, Terezka a Anička Z.) zabojovaly v ostatních zápasech a vyhrály si celkové 11. místo z 26 zúčastněných týmů.

Tým červených (Maruška s Bětkou), kde se už míč nesmí chytit a hra se začíná pomalu více a více podobat klasickému volejbalu, se rozehrál celkem rychle. Dvě těsné prohry holky odsunuly do boje o 6. místo, které nakonec obhájily. Celkem se zúčastnilo 31 červených týmů. 

Odpoledne dorazilo 7 děvčat rozdělených do 2 týmů v zelené kategorii. Holky z “A” týmu (Áďa Koz., Bára, Sabča a Kája) jsou o něco zkušenější, což se projevilo na hře a celkovém výsledku. Za celé odpoledne hrály velmi dobře a utrpěly pouze jednu porážku, zaslouženě skončily na celkovém 3. místě z 20 týmů. Nutno podotknout, že 1. a 2. místo patří klukům, takže holky jsou první dívčí tým! “B” tým (Nelča, Áďa Kob. a Anička M.)  se zprvu pomaleji rozkoukával a sbíral důležité zkušenosti. Nakonec si holky také užily vítězný zápas a tím pádem získaly 19. místo. 
Všichni zúčastnění si zaslouží obrovskou pochvalu, zároveň víme na čem pracovat a příště se můžeme snažit o lepší umístění.