U16 na vítězné vlně!

V neděli 27.11. hrály naše U16 již třetí zápasy doma. Vlastně čtvrté, když započítám i ty, kde jsme se s pořadatelstvím přesunuli do Kolínské haly. I na třetí pokus holkám dělala větší problém příprava hřiště, než samotná hra. 🙊
V prvním zápase proti Říčanskému Béčku se holky nenechaly ničím zaskočit. V prvním setu Linda svým podáním vytvořila dostatečný náskok pro duševní pohodu nás všech a holky pak s klidnou hlavou dosvištěly do vítězného konce 25:14. V setu druhém to ze začátku vypadalo na vyrovnanější hru, skoro jako kdyby naše holky usnuly na vavřínech. Naštěstí neváhaly dlouho a začaly hrát zase to co umí a vítězství 25:16 bylo na naší straně! 💪
Po dvouzápasové pauze, kdy jsme se mohly okouknout slabiny Áčka z Mělníka holky začaly první set o trochu vlažněji. Tady se ukázalo, jak je dívčí volejbal nevyzpytatelná hra. První polovina prvního setu pro nás vypadala bledě – na hřišti vládnul chaos, přišla spousta zbytečných chyb (na podání musíme hold zapracovat 🤔) a soupeřky se za stavu 6:2 dostaly do euforie, kdy nebylo jednoduché se dostat zpět do vedení. V druhé polovině setu holky přestaly dělat zbytečné chyby, začaly se více soustředit a tím pádem šlapat soupeřkám na paty. Byla to ale náročná kopcovitá cesta, kterou jsme odstartovaly bohužel moc pozdě, a tak první set patřil Mělníku se stavem 25:19. Pro velké drama na závěr dne jsme druhý set začaly v tempu, ve kterém skončil ten první. Tentokrát jsme šly z kopce a po vítězství 25:20 jsme si došly pro tiebreak. V tom přišla rovinka z našeho Polabí, kde o kopec moc nezavadíte a byl to boj o každý bod na obou stranách sítě. V závěru ale přišel silnější finish z naší strany, i díky fanouškům z Boleslavi a holky se mohly radovat z vyhraného tiebreaku 15:10 🥳💪!
Do tabulky si tedy připisujeme 5 bodů, které nám zajistily průběžné druhé místo v tabulce. My jako trenérky máme radost z toho, že se holky nenechají znervóznit domácím prostředím, přítomností rodičů a kamarádů a dokáží hrát to, co opravdu umí. Za neděli si zaslouží pochvalu 😇.