Cenné zkušenosti z Tábora

Tento víkend jsme si všichni užívali zasloužené volno a sbírali energii ať už pasivním nebo aktivním odpočinkem. Pojďme si tedy říct, co se událo koncem března. 👀
O víkendu 25. – 26. 3. se mladší žákyně (U14) vydaly na první kolo MČR do Tábora. Odjížděly jsme v plném složení, a to Sába, Bára, Kája, Áďa Kozáková, Bětka, Maruška, Áďa Koblihová, Nelča a Anička. Na cestu jsme vyrazily už v pátek odpoledne vlakem a i přes drobné komplikace, kdy jsme si zuby nehty musely hlídat své místo ve vlaku, jsme téměř s dvouhodinovým zpožděním dorazily do cíle, kde na nás čekaly příjemné prostory ubytování a jedna milá povinnost – narozeniny, které se musely oslavit! Vše ale v poklidu a brzy spát, ať jsme ráno odpočatí. 🤩
Sobotu započala procházka do haly, kde na nás čekala snídaně a hned první zápas dne s Jihlavou. Pro holky to byl první velký turnaj a tak jsme všechny měly smíšená očekávání. Bohužel pro nás jsme si smůlu nevybraly jen při rozlosování (hrát oba dva dny první zápasy, ještě při změně času, nebylo úplně příjemné). Ale pronásledovala nás skoro celý víkend. Všechny čtyři sobotní zápasy byly herně vyrovnané a mnohdy chyběl opravdu malý krůček k vítězství. Bohužel pro nás ale soupeřky vždy ukázaly silnější tažení v koncovce jak fyzicky, tak hlavně psychicky a my ten malý krůček ne a ne udělat. Odpoledne jsme tedy z haly odcházely poražené, ale ne smutné! Večer si holky odpočinuly a nasbíraly energii na další nedělní tři zápasy. 
V neděli ráno jsme si všichni myslely, že s hodinou spánku při posunu času holkám někdo sebral i chuť hrát a dost jsme se obávaly, co bude následovat. Naštěstí nás mile překvapily a celkem rychle se probraly. Jako první na nás čekala favorizovaná Příbram, která turnaj nakonec i vyhrála. Naší Káje se ale podařilo jim nahnat strach svým podáním a najednou jsme vedly 13:0! Tuhle sérii podpořil samozřejmě celý tým svou pozorností v poli a útokem na síti. Jenže jak praví jedno přísloví “Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.”, u nás taky nebylo úplně vyhráno. Najednou přišlo pár nepozorných chyb, dobré zákroky holek z Příbrami a najednou tu byla zase vyrovnaná koncovka. I tentokrát jsme to nedokázaly dotáhnout do vítězství. Po krátké pauze se holky oklepaly z porážky a chystaly se na Nymburské bomby, se kterými se dobře známe z krajské soutěže a chystaly jsme se jim oplatit porážku z Nymburka. V prvním setu byla na holkách vidět jejich obrovská namotivovanost a touha po výhře. Tady opravdu předvedly co umí, dodržovaly systém, byly pozorné a v podstatě nebylo co vytknout. Odměnou byl první vítězný set! V tom druhém jako kdyby už měly holky splněný úkol z toho prvního a trošku povolily. Vykoledovaly si tedy tiebreak, ve kterém se k nim vrátila smůla a další vítězný set si nepřipisují. Poslední zápas už byl v podobné režii.
Do druhého kola MČR tedy nepostupujeme, ale i tak nám byl tento víkend velkým přínosem. Pro holky je to výborná zkušenost, potkaly se s jinými týmy z větších klubů a jako nejmenší oddíl z této skupiny jsme všem byly kvalitní konkurencí. Jak už jsem zmiňovala, patříme k těm menším oddílům z neokresních měst, a tak je běžnou praxí, že v kategorii U14 u nás potkáte jak ty starší, které příští sezónu už budou hrát výš, tak ty mladší, které tuto soutěž mohou hrát ještě další dvě sezóny, což u ostatních týmů vidět není. S tímto ohledem můžeme být všichni spokojení, holky si zaslouží pochvalu a my jsme rádi, že odehrály hezkých sedm napínavých a náročných zápasů.