Na dvou místech zároveň

Své další zápasy v kategorii U16 holky odehrály v neděli 11.12 v Mladé Boleslavi. Nicméně vzhledem k marodce a jiným zájmům starších holek to odehrály spíše hráčky modrého minivolejbalu, které ještě ten stejný den čekal turnaj pražského přeboru. 🙊 Jak je asi evidentní, všichni jsme se potřebovali rozkrájet a být na dvou místech zároveň. Bez ochoty ostatních týmů vyjít nám vstříc a posunout časově všechny utkání v Mladé Boleslavi i v Praze tak, abychom vše stihly by to nešlo a za to jim děkujeme. 🙏

Hned ráno holky ve složení Linda, Lída, Simča, Áďa Koz., Kája, Bára a Sabča začaly hrát první zápas dne proti holkám z Kostomlat. Očekávaly jsme vyrovnaný souboj, který nakonec nastal. V prvním setu vše hrálo v náš prospěch, holky hrály svoji hru a vítězství 25:16 bylo naše! 👍 Ve druhém setu už se soupeřky rozehrály a my začaly více kazit, dávat si přednost před míčem a i když se holky ke konci snažily ztrátu dohnat, nestačilo to a těsnou prohrou 24:26 jsme si řekly o tiebreak. Ten byl opět velmi vyrovnaný, ale i tentokrát jsme prohrály nejtěsnějším možným rozdílem 14:16. V tu chvíli už nic nešlo podle plánů a po tomto vyrovnaném zápase jsme nabraly časový skluz a náš plán se začal bortit. 🤨

Ve druhém zápase proti nováčkům soutěže z Mladé Boleslavi se holkám dařilo opět více. Do hry doslova vlítla naše nejmenší hráčka na post libera s úkolem udělat na hřišti pořádek. To holkám pomohlo a vítězství 2:0 na sety bylo naše. Dokonce se nám podařilo mírně stáhnout časový skluz. ✌

Zápas třetí, kde nám soupeřem byly holky z druhého týmu Mladé Boleslavi už pro nás byl náročný hlavně po fyzické stránce. Holky se snažily zápas ovládnout, ale v prvním setu soupeřkám věnovaly až moc bodů “zadarmo”, které vznikly z jejich nepozorných chyb. Tady už jsme ztrátu dohnat nedokázaly a za stavu 20:25 jsme utrpěly porážku. Druhý set ze začátku vypadal nadějněji, holky začaly hrát opět svoji hru a dostaly se do vedení. Ale na tento náskok už asi vydaly všechny své zbylé síly (jinak si to vysvětlit nedokážu) a následně se nechaly dohnat a pro výhru si došly opět soupeřky za stavu 16:25. 👎

Z tohoto dne si starší žákyně (U16) připisují do tabulky 4 body a přichází na řadu druhá část dne. Urychlený přesun do Prahy se čtyřmi hráčkami modrého “Áčka”, které mělo za úkol udržet si post v první lize. Mezitím se ve větším klidu do Prahy dostalo i “Béčko”, kde nám hrála Anička Č., Nela, Áďa Kob. a Maruška. 🤩

🅰 “Áčko” běželo doslova z auta rovnou na hřiště a podle toho vypadala i hra. Holky byly unavené a po drobném šlofíčku, který si cestou dopřály, i rozespalé. 😴 Nicméně se nevzdávaly a bojovaly jak to šlo. Hned druhý zápas si ulovily první body do tabulky, když hra skončila sice 1:1, ale nám se podařilo získat celkem více bodů. 👍 Následoval lehký odpočinek, svačinka a šup do dalších zápasů. 🥨 Smůla se nás bohužel držela jako klíště, tady už kromě únavy (kterou bych ještě pochopila vzhledem k náročnému dni) přišlo i spoustu zbytečných chyb, kdy polovina soupeřovic bodů byla z našich zkažených podání, dávání si přednosti a podobně. V posledním, pátém zápase (a to nepočítám ty ranní), se holky skoro jako zázrakem vzchopily. 😎 Hrály zase to co umí a za co je běžně chválíme, poslouchaly pokyny a následovat nemohlo nic jiného, než výhra v prvním setu 25:23. Tady nám svitla naděje na udržení si první ligy i pro příští turnaj. Nicméně ve druhém setu sice pokračovala naše dobrá hra a naděje na výhru byla, jenže v koncovce holky lehce zaškobrtly a soupeřky z Olympu toho okamžitě využily a zvítězily 26:24. Tentokrát jsme si vzhledem ke stejnému počtu dosažených bodů rozdělili celkové body za zápas a nám to bohužel nestačí k tomu, abychom si první ligu udržely. Příště tedy budou mít holky jasný úkol – vyhrát tu druhou a dostat se zpět! 👀

🅱 “Béčko” mělo o něco šťastnější den. První zápas se holky rozehrávaly a o pouhých pár bodů ho prohrály. Ze svých chyb se poučily, jelikož další zápas už dopadl o něco lépe, sice remízou, ale v součtu nasbíraly více bodů než soupeřky. Do své tabulky si tedy připsaly první dva bodíky a byly tak blíže na své cestě k udržení čtvrté ligy. V dalším zápase opět pokoušely štěstí, v prvním setu se doslova tahaly o každý bod a koncovka byla opravdu vypjatá, nicméně soupeřky ji měly silnější a zvítězily 28:26. Set druhý stále vypadal kvalitně, ale tady holky polevily mnohem dřív a i tentokrát prohrály 19:25. Po další pauze holky nabraly síly a v prvním setu dalšího zápasu si došly pro výhru 16:25. Holky ale potvrzují pravidlo, které říká že v ženském volejbale není do posledního písknutí rozhodčího nic jasné a musí se hrát celou dobu naplno. Druhý set byl totiž oproti tomu prvnímu více vyrovnaný a bohužel holky opět nedokázaly dotáhnout koncovku do vítězného konce a prohrály 24:26. V posledním zápase už ze sebe sice vydaly všechny síly a zkušenosti, které nejen za ten den nasbíraly. Na výhru to ale nestačilo a tak si z tohoto zápasu do tabulky nepřipsaly žádný bod. Svůj úkol udržet si čtvrtou ligu ale splnit zvládly a tak mohly jet domů s úsměvem na tváři. 👍

Celkově bych chtěla pochválit všechny hráčky. Na modrém “Béčku” je vidět turnaj od turnaje pokrok a můžeme být zvědaví, jestli se jim podaří vyškrábat se někdy do třetí ligy. “Áčko” sice padá do ligy druhé, ale celodenní zápřah zvládly skvěle a v konkurenci té první někdo hold prohrát musel. Pevně věřím, že na příštím turnaji si dokáží tu první vybojovat zpět. Zároveň chválím ty tři přeživší a zdravé starší žákyně, které jely statečně odehrát zápasy za pomoci mladších holek a odehrály svůj standardní výkon. Velké díky patří i rodičům, kteří nám pomohli zajistit dopravu nejen v tento den a holky si tak po náročném dni mohly dopřát alespoň pohodlnou a rychlou cestu domů. 🙏✌