První kolo modrého mini úspěšně za námi

Minulý víkend naše nejstarší z nejmladších odehrály první turnaj modrého minivolejbalu po kvalifikaci.

“Áčko” ve složení Bětka, Anička a Maruška tuto sezonu začínají první ligou a cíl byl jasný – udržet si ji! V prvním zápase se holky spíše rozehrávaly a ačkoliv proti nim byly vyrovnané soupeřky, my jsme kazily podstatně více a tak prohráváme 0:2 na sety. Do dalších zápasů už holky nastoupily s hlavou vztyčenou a s cílem vyhrát. Místy byl k vidění opravdu pěkný volejbal, výborné zákroky v poli i na síti podpořené servisem. První liga už je velmi vyrovnaná a tak jsme ukořistily zatím jen jednu výhru. Věděly jsme ale, že pro udržení se je potřeba více, holky jsme dostatečně namotivovaly a ony si urvaly ještě jeden set! Šup šup počítat k tabulkám – pro tentokrát jsme zachráněni! Holky ale čeká ještě jeden zápas s prvním týmem tabulky, tuhle informaci jim tedy záměrně zatajujeme a motivujeme je ještě k lepšímu výkonu. Zápas sice prohrávají, ale hra to byla velmi dobrá a my teď víme, že dokážeme klást odpor i jednomu z nejlepších týmů letošní sezony.

“Béčko” je složené z hráček, které s volejbalem postupně začínají. Na první turnaj vyrazily do osmé ligy bojovat Nelča, Natka, Eliška a nejmladší z nich, Violka. Tady bylo znát, že holky nemají zažitý herní systém a tak trochu se na hřišti vzájemně hledaly. Neodjíždějí však s prázdnou, ukořistily alespoň jeden set! To bohužel na udržení nestačí, ale i toto malé vítězství se počítá a příště k němu budeme jistě připisovat další, jen v deváté lize.

Všichni víme, co do příště vylepšíme a každý tým má jistý úkol. Áčko se bude chtít udržet a být ještě úspěšní a Béčko se pokusí vrátit zpět do osmé ligy.