První víkend nové sezóny

Během prvního zářijového víkendu holky odstartovaly sezónu 🏐. V sobotu 3.9. vyrazil tým děvčat z kategorie U14 bojovat na turnaj o Velkou cenu Prahy. Pro některé to byly vůbec první zápasy šestkového volejbalu, některé už jsou ostřílené hráčky. A tak jsme byly zvědavé, jak si zvládnou vzájemně pomoci. 

V základní tříčlenné skupině holky ovládly oba dva zápasy. Nejdříve zaskočily soupeřky svým podáním, pak se dokázaly úspěšně bránit a aby si co nejvíc zahrály, zmákly i jeden tiebreak 💪! V dalším zápase jsme potkaly silnějšího soupeře, na kterém byla znát jejich větší fyzická kondice. Holky se nevzdávaly a soupeřkám to dělaly těžké, bohužel i přesto prohrály. V dalších zápasech jsme se zase snažily hrát “naši hru”, ale už nám docházely síly a aby toho nebylo málo, chyběla trocha  štěstí. V koncovce posledního zápasu to vypadalo, jako kdyby holky “chytly druhý dech” a začaly znovu velmi intenzivně trápit soupeřky, dotáhly jejich velký náskok a udělaly napínavý závěr zápasu, který i tak nakonec bohužel prohrály. Domů jsme jely všechny spokojené z 8. místa z celkových 21 týmů. Holky fungovaly jako tým, starší a zkušenější hráčky pomáhaly těm mladším a z toho máme radost ❤️🏐.

V neděli 4.9. čekaly první mistrovské zápasy na holky z kategorie U16 v Čelákovicích. V prvním zápase holky hrály svoji hru, ale skrze drobné “výpadky a zmatky” zápas prohrály. Ve druhém zápase nás nejdříve zaskočily soupeřky a my se po nevydařeném startu ne a ne rozjet. Druhý set už jsme se rozjely a hra vypadala podle našich představ, jenže ani tak jsme nedokázaly ovládnout koncovku zápasu. Ve třetím zápase nám naprosto odešla energie a fyzická síla, nedařilo se podání a jelikož bez něj to nejde, i tento zápas skončil porážkou. Čtvrtý a poslední zápas už se holky opět trochu vzchopily, hrály svou hru, ale i tak to v prvním vyrovnaném setu nestačilo. Ve druhém setu to bylo ještě lepší, naklonila se nám i ta trocha štěstí a holky zaslouženě zvítězily. Následoval tolik vytoužený tiebreak, v tom nás soupeřky zaskočily svým podáním a my už se nezvládly vzpamatovat. Nakonec jsme si tedy domů odvezly jeden bod do tabulky. 

Z víkendu jako celku máme dobrý dojem 😁. Holky ukázaly, že umí hrát pěkný volejbal a dokáží si vzájemně pomoci. Užily si první zápasy sezóny a do příště probudíme i to štěstí, aby to bylo ještě lepší. Naopak musíme zamakat na fyzické kondici, protože ta nám dělala velké problémy.