Ženy také zahájeny

Letošní sezónu žen ve Chvaleticích na nás vyšlo pořadatelství, a tak jsme hned na první turnaj přijely s drobným předstihem a perfektně připravily všechny 3 kurty pro první zápasy, které jsme i odpískaly. Už od začátku jsme mohly pozorovat rozmanitost všech týmů, když se postupně střídaly ve vedení a na všech třech kurtech se dobojovaly k napínavým tiebreakům. Ano, je to vina rozhodčího. 😁

V dalším kole už přišla řada i na nás, šly jsme tedy ukázat co umíme!💪 Během prvního setu proti Kutné Hoře jsme se seznamovaly s novou sestavou a z lehka se rozehrávaly. V koncovce jsme se vzchopily a soupeřkám šlapaly na paty, ale bohužel už bylo pozdě a utrpěly jsme porážku. Stejně “rozjeté” jsme naštěstí nastoupily v setu druhém, kdy jsme soupeřky zatlačily těžkým servisem, který nás dostal do vedení a v radostné atmosféře jsme si vybojovaly tiebreak. Bez něj bychom to totiž nebyly my😁. Ve třetí zkrácené sadě jsme nedaly soupeřkám vůbec šanci a došly si pro jasnou výhru 15:8. První výhra byla tedy naše a musela se oslavit! Zletilé hráčky si dopřály jedno čůčo, to bylo hlavně pro Laďku k narozeninám, které v ten den slavila🤩.

Druhý zápas proti Čáslavi jsme začaly pozvolna a rozhodly jsme se trošku radosti dopřát i soupeřkám, když nám hned ze začátku ujely. My jim tu radost ale nechtěly udělat zase až tak velkou a během zápasu jsme se dostaly do vedení, které jsme ale nedokázaly podpořit kvalitním útokem v koncovce a nakonec se z těsné výhry 2:0 radovala Čáslav.

Dalšími soupeřkami nám byly holky z Třemošnice. My si zkoušely různé změny v sestavě a nenechaly jsme se ničím rozházet. Zápas jsme zvládly i přes naší nejmenší hráčku Marťu na bloku dovést do vítězného konce 2:0 a opět následovala radostná výhra🥳. Nesmíme opomenout Helču, jako vbíhající nahravačku. Tuto zkušenost měla poprvé v životě a poprala se s tím skvěle! 

Čtvrtý a zároveň poslední zápas jsme bojovaly proti Církvicím. Nyní už s námi na hřiště nastoupil i sedmý hráč, v tomto případě únava. I přes to jsme se nevzdávaly a bojovaly, co nám síly stačily. Zápas se vyvíjel velmi vyrovnaně, až kladně v náš prospěch. Jenže jak už to tak bývá, v koncovce jsme se zalekly výhry a důslednější soupeřky si ji vzaly pro sebe.

Během tohoto prvního turnaje jsme posbíraly prvních 5 bodů do tabulky a uvidíme jak se bude vyvíjet celá sezóna. Snad přibyde trocha štěstí a my zvládneme ubránit i ty koncovky setů, abychom tabulku zaplnily ještě více. 

Děkujeme za přízeň!